Ντύστε το σπίτι σας γιορτινά και μπείτε για τα καλά στο πνεύμα των Χριστουγέννων!

Ντύστε το σπίτι σας γιορτινά

Λίγες μέρες μας χωρίζουν από τα Χριστούγεννα και η ώρα που το σπίτι μας θα γεμίσει από την στενή και ευρύτερη οικογένεια πλησιάζει. Εκτός από τα βασικά που δημιουργούν τα κατάλληλο εορταστικό σκηνικό που θα μας βάλει στο κλίμα και θα μας γεμίσει χαρά και ελπίδα, το χριστουγεννιάτικο δέντρο δηλαδή, τους Αγιο-βασίληδες τα διακοσμητικά στολίδια και τα αναμμένα κεριά, μερικές πινελιές στο ντύσιμο του σπιτιού θα απογειώσουν το περιβάλλον μας και θα μας βάλουν στο κλίμα της γιορτής για τα καλά!

Γεμίστε με ενέργεια και αισιοδοξία πίνοντας τον πρώτο σας πρωινό καφέ σε μια φωτεινή κουζίνα, επιλέγοντας χριστουγεννιάτικα runners κ τραπεζομάντηλα, όλο χρώμα!
Τι πιο όμορφο, να μας αγκαλιάζει, ένα ζεστό, χνουδωτό μπουρνούζι ή ένα γούνινο, χουχουλιάρικο κουβερτοπάπλωμα, που είναι ό,τι πιο must για φέτος το χειμώνα και αξίζει να επενδύσετε σε αυτό.
Μια όμορφη, στιλάτη και τακτοποιημένη κρεβατοκάμαρα, μας χαρίζει γαλήνη κ ηρεμία που τόσο μας λείπει από την καθημερινότητά μας.

Ανανεώσετε το σπίτι σας αυτά τα Χριστούγεννα και ετοιμάστε το για τις όμορφες και γιορτινές στιγμές σύμφωνα με τις τελευταίες τάσεις της μόδας! Εκτός από τα γήινα χρώματα σε ριχτάρια, σεντόνια, κουρτίνες και παπλώματα, δυνατά για φέτος το χειμώνα είναι το γκρι χρώμα, το χρυσό, το πράσινο της ελιάς-και σε contrasts φλοράλ το μπλε, όπως κ το μπεζ του μανιταριού! Φυσικά, στα ίδια χρώματα θα βρείτε και πολλά ντεσέν εορταστικά για να επιλέξετε.

Οι προτάσεις μας πολλές, οι επιλογές δικές σας! Ας τολμήσουμε λοιπόν, να διαμορφώσουμε το δικό μας παλάτι!

Ευχαριστούμε για το άρθρο το Olga’s Home και την Sparkle Woman Όλγα Μιχοπούλου.

You may also like