To Sparkle make up των γιορτών!

To Sparkle make up των γιορτών!

Kορίτσια ήρθε η ώρα να λάμψετε! Άλλωστε τι Sparkle Women θα ήμασταν αν δεν είχαμε για εσάς φανταστικές προτάσεις για το εορταστικό λαμπερό σας μακιγιάζ! Αν και είμαστε ταπεινές, τα κορίτσια της διπλανής πόρτας σα να λέμε, όταν έρχεται η ώρα να κάνουμε μια special εμφάνιση ξέρουμε να κερδίζουμε τις εντυπώσεις. Και τι πιο ιδιαίτερη περίπτωση από το Χριστουγεννιάτικο ρεβεγιόν. Όπως και αν έχετε σκοπό να το περάσετε είναι μια μέρα μοναδική! Βάλτε τα καλά σας ρούχα και ξεχωρίστε με τις πιο εντυπωσιακές και glamorous επιλογές σε σκιές, κραγιόν και ρουζ!

Continue Reading

Ντύστε το σπίτι σας γιορτινά και μπείτε για τα καλά στο πνεύμα των Χριστουγέννων!

Ντύστε το σπίτι σας γιορτινά

από τα Χριστούγεννα και η ώρα που το σπίτι μας θα γεμίσει από την στενή και ευρύτερη οικογένεια πλησιάζει. Εκτός από τα βασικά που δημιουργούν τα κατάλληλο εορταστικό σκηνικό που θα μας βάλει στο κλίμα και θα μας γεμίσει χαρά και ελπίδα, το χριστουγεννιάτικο δέντρο δηλαδή, τους Αγιο-βασίληδες τα διακοσμητικά στολίδια και τα αναμμένα κεριά, μερικές πινελιές στο ντύσιμο του σπιτιού θα απογειώσουν το περιβάλλον μας και θα μας βάλουν στο κλίμα της γιορτής για τα καλά!

Continue Reading

Τα μυστικά για μελομακάρονα με σίγουρη επιτυχία

melomakarona

Σαν μητέρα και νοικοκυρά που σέβεται τον εαυτό της οφείλω να φτιάξω και φέτος μελομακάρονα για να μυρίσει το σπίτι κανέλα, πορτοκάλι, γαρύφαλλο, αλλά και για να πλάσουν και τα αγόρια μερικά που περιμένουν πώς και πώς τέτοιες ευκαιρίες για να κάνουν την κουζίνα μπάχαλο και να μαλώσουν σαν τα κοκόρια.
Εντάξει, δεν μπορώ να πω… δεν είμαι και καμία ακαμάτα και κάθε χρόνο κουτσά στραβά τα φτιάχνω και τα τρώμε τι…άλλο να κάνουμε; Επιστρατεύω, φυσικά, όλες τις συνταγές των διάσημων μαγείρων, αλλά τι τα θες τι τα γυρεύεις; Μεταξύ μας, όλο και κάτι θα πάει στραβά.