4+1 βήματα για το απόλυτο everyday skincare

Ένα από τα πρώτα πράγματα που μαθαίνεις όταν ξεκινάς την ενασχόληση με το μακιγιάζ είναι πως κανένα απολύτως προϊόν δε θα στρώσει καλά, δε θα δουλέψει και δε θα φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα αν το δέρμα μας από κάτω είναι παραμελημένο, ταλαιπωρημένο και αφυδατωμένο.

Continue Reading

Θέλεις σαρκώδη χείλη; Απλά ακολούθησε τις συμβουλές μου…

Θέλεις σαρκώδη χείλη;

Φοβάσαι τους πλαστικούς, δεν έχεις να διαθέσεις πολλά χρήματα … κανένα πρόβλημα. Θα σου αποκαλύψω άλλο ένα μυστικό των make up artists. Πρόκειται για μια τεχνική που χρησιμοποιώ και εγώ σε πολλές κοπέλες που έχουν μικρά χειλη. Εφαρμόζοντας αυτήν την τεχνική θα έχετε πλουσια καλοσχηματισμένα χείλη και ωραιο σαγηνευτικό χαμόγελο!!!

Οι πιο δυνατές τάσεις στο μακιγιάζ για το φθινόπωρο 2021

Mετά από σχεδόν δύο χρόνια παραμονής στο σπίτι λόγω της πανδημίας, αλλά και απουσίας του μακιγιάζ λόγω αυτής, επιτέλους παρατηρούμε σταδιακά την επανεμφάνισή του, και δε θα μπορούσαμε να είμαστε παρά μόνο χαρούμενες για αυτό.
Με τα trends να επανέρχονται στη ζωή και την καθημερινότητά μας, αυτά που κυριαρχούν για φέτος το φθινόπωρο είναι το έντονο κραγιόν, το no-makeup look, το eyeliner και οι έντονες βλεφαρίδες. Φρέσκια, λαμπερή επιδερμίδα, ελάχιστη κάλυψη είναι μία από τις μεγαλύτερες τάσεις για τη φετινή σεζόν. Δέρμα που αποπνέει υγεία χωρίς πολύ μακιγιάζ ακόμα και με την παντελή έλλειψη αυτού, μετά από ένα καλό και επιμελές skincare ,τονίζοντας απλά τα χείλη με ένα έντονο κραγιόν είναι το must για φέτος.