4+1 βήματα για το απόλυτο βραδινό skincare

βήματα για βραδινό skincare

Μιας και έχουμε ήδη αναφερθεί σε προηγούμενο άρθρο στο ποια είναι η απόλυτη πρωινή skincare ρουτίνα μας, ήρθε η ώρα να πιάσουμε και τη βραδινή μας περιποίηση!

Το βραδινό skincare, δηλαδή η διαδικασία που κάνουμε στο τέλος της ημέρας για να επαναφέρουμε τη ζωντάνια και την ενυδάτωση στην επιδερμίδα μας, είναι ίσως η πιο σημαντική ρουτίνα που πρέπει να υιοθετήσουμε. Αυτό συμβαίνει γιατί το βράδυ που ξαπλώνουμε και είμαστε σε χαλαρή κατάσταση ύπνου όλα τα κύτταρα της επιδερμίδας μας αναδομούνται με αποτέλεσμα να δείχνουμε ακόμα πιο φρέσκιες το πρωί.

Continue Reading

Take your makeup off γιατί χανόμαστε!

Take your makeup off

Ένα από τα πράγματα στα οποία είμαι ορκισμένη fan είναι το να ξεβάφομαι ευλαβικά κάθε βράδυ! Ακόμα και εκείνα τα έξαλλα βράδια των 20+ που γυρνούσαμε μάλλον με ένα παπούτσι στο σπίτι μας γιατί το άλλο είχε χαθεί από τον πολύ χορό (ναι ναι η γενιά μας χόρευε !!) πάντα μα πάντα ξεβαφόμουν!

4+1 βήματα για το απόλυτο everyday skincare

Ένα από τα πρώτα πράγματα που μαθαίνεις όταν ξεκινάς την ενασχόληση με το μακιγιάζ είναι πως κανένα απολύτως προϊόν δε θα στρώσει καλά, δε θα δουλέψει και δε θα φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα αν το δέρμα μας από κάτω είναι παραμελημένο, ταλαιπωρημένο και αφυδατωμένο.