Η πραγματική άνοιξη έρχεται τον Μάιο

Ο καιρός είναι πιο ζεστός, ο ήλιος πιο λαμπερός και η μέρα όσο πάει γίνεται και μεγαλύτερη! Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Υπάρχουν πολλοί και σοβαροί λόγοι που αγαπάμε τον Μάιο. Κάποιοι είναι εμφανέστατοι και άλλοι πάλι που μας κάνουν να χαμογελάμε και να έχουμε μια ανεβασμένη ψυχολογία χωρίς να ξέρουμε το γιατί. Στην πραγματικότητα, κρίσιμο ρόλο στη διάθεσή μας παίζει ο καιρός. Διανύουμε περίοδο μεγαλύτερης ηλιοφάνειας και θερμοκρασίας, ενώ η φύση αναγεννάται. Λογικό είναι και εμείς να βιώνουμε ένα αίσθημα ευφορίας που μας κάνει αυτομάτως να υιοθετούμε μια πιο αισιόδοξη στάση προς τη ζωή.

Οι ευεργετικές ιδιότητες του Κυριακάτικου ήλιου

Οι ευεργετικές ιδιότητες του Κυριακάτικου ήλιου

Ξυπνήηησατεεε; Αν είστε από τις τυχερές που το Σαββατοκύριακο σηκώνεστε από το κρεβάτι στις 10, 11, 12 μπράβο σας και ζηλεύω. Προσωπικά, έχει να μου συμβεί 12 χρόνια… από τη μέρα που ήρθε στη ζωή ο πρώτος μου γιος. Όλη τη βδομάδα τους τραβάω από τα πόδια για να σηκωθούν, να ετοιμαστούν και να φύγουν […]

Κυτταρίτιδα…συγκάτοικος ή εχθρός μας;

τι ειναι η κυτταριτιδα

Ένα από τα μεγάλα αισθητικά προβλήματα που αφορά τις γυναίκες είναι η κυτταρίτιδα και πώς αυτή αντιμετωπίζεται. στην ερώτηση του τίτλου θα απάνταγα, μάλλον, ότι η κυτταρίτιδα είναι ένας μόνιμός μας συγκάτοικος.

Continue Reading

Μάθε πώς να χρησιμοποιείς σωστά το Highlighter

highlighter

To Highlighter είναι ένα αγαπημένο προϊόν ομορφιάς που αν χρησιμοποιηθεί σωστά μεταμορφώνει το πρόσωπο. Χάρη σ’ αυτό η επιδερμίδα του προσώπου φαίνεται πιο λαμπερή, φρέσκια και υγιής. Μας βοηθά να φαινόμαστε πιο ξεκούραστες τονίζοντας ωραία τα χαρακτηριστικά του προσώπου.