4+1 βήματα για το απόλυτο βραδινό skincare

βήματα για βραδινό skincare

Μιας και έχουμε ήδη αναφερθεί σε προηγούμενο άρθρο στο ποια είναι η απόλυτη πρωινή skincare ρουτίνα μας, ήρθε η ώρα να πιάσουμε και τη βραδινή μας περιποίηση!

Το βραδινό skincare, δηλαδή η διαδικασία που κάνουμε στο τέλος της ημέρας για να επαναφέρουμε τη ζωντάνια και την ενυδάτωση στην επιδερμίδα μας, είναι ίσως η πιο σημαντική ρουτίνα που πρέπει να υιοθετήσουμε. Αυτό συμβαίνει γιατί το βράδυ που ξαπλώνουμε και είμαστε σε χαλαρή κατάσταση ύπνου όλα τα κύτταρα της επιδερμίδας μας αναδομούνται με αποτέλεσμα να δείχνουμε ακόμα πιο φρέσκιες το πρωί.

Continue Reading

My life is a dark circle…

μαύροι κύκλοι αντιμετώπιση

Το πρώτο θέμα με το οποίο θα καταπιαστούμε δεν είναι άλλο από τη συχνότερη ερώτηση όλων των γυναικών εκεί έξω: “πώς να κρύψω το μαύρο κύκλο μου”, “πες μου ένα καλό κονσίλερ”, “γιατί το κονσίλερ που πήρα δεν καλύπτει αλλά με κάνει και χειρότερα” etc etc etc????

Continue Reading

Take your makeup off γιατί χανόμαστε!

Take your makeup off

Ένα από τα πράγματα στα οποία είμαι ορκισμένη fan είναι το να ξεβάφομαι ευλαβικά κάθε βράδυ! Ακόμα και εκείνα τα έξαλλα βράδια των 20+ που γυρνούσαμε μάλλον με ένα παπούτσι στο σπίτι μας γιατί το άλλο είχε χαθεί από τον πολύ χορό (ναι ναι η γενιά μας χόρευε !!) πάντα μα πάντα ξεβαφόμουν!

Continue Reading

Οργανωτικά Makeup hacks και όχι μόνο..

Οργανωτικά Makeup hacks

Ήρθε επιτέλους η στιγμή να κάνουμε εκείνο το πολυπόθητο ξε-καθάρισμα καλλυντικών στα συρτάρια μας που μήνες τώρα αποφεύγουμε γιατί κακά τα ψέματα ποιος έχει χρόνο για αυτό?!Μιας και λοιπόν βρήκαμε το χρόνο και το θάρρος ακόμα καλύτερα για να ασχοληθούμε με αυτό ας ξεκινήσουμε από τα πιο βασικά …