To Sparkle make up των γιορτών!

To Sparkle make up των γιορτών!

Kορίτσια ήρθε η ώρα να λάμψετε! Άλλωστε τι Sparkle Women θα ήμασταν αν δεν είχαμε για εσάς φανταστικές προτάσεις για το εορταστικό λαμπερό σας μακιγιάζ! Αν και είμαστε ταπεινές, τα κορίτσια της διπλανής πόρτας σα να λέμε, όταν έρχεται η ώρα να κάνουμε μια special εμφάνιση ξέρουμε να κερδίζουμε τις εντυπώσεις. Και τι πιο ιδιαίτερη περίπτωση από το Χριστουγεννιάτικο ρεβεγιόν. Όπως και αν έχετε σκοπό να το περάσετε είναι μια μέρα μοναδική! Βάλτε τα καλά σας ρούχα και ξεχωρίστε με τις πιο εντυπωσιακές και glamorous επιλογές σε σκιές, κραγιόν και ρουζ!

Θέλουμε μία εντυπωσιακή εμφάνιση; Ναι τη θέλουμε! Θέλουμε να είμαστε μία σαγηνευτική παρουσία που θα μαγνητίσει όλα τα βλέμματα; Σας έχουμε τον τρόπο!

Στα γιορτινά, λοιπόν, μακιγιάζ κορίτσια μου όλα επιτρέπονται και δεν πειράζει να υπερβάλλουμε λίγο με γκλίτερ, χρυσόσκονη, ασημόσκονη, στρασάκια για το μάτι…. και μια και είπα μάτι … καλό είναι να κρεμάσετε και κάπου ένα μάτι για το άλλο το “μάτι” γιατί σίγουρα θα σας ματιάσουν με τέτοια  εμφάνιση!

Ένα glamorous make up μπορεί να περιλαμβάνει πράσινη ιριδίζουσα σκιά με σβησμένη καφέ σκιά και κόκκινα ή nude χείλη.
Μπορείτε επίσης, να κάνετε ένα μακιγιάζ με μωβ και ροζ σκιά και χρησιμοποιώντας μερικά στρας να έχετε ένα εκθαμβωτικό αποτέλεσμα. Ταιριάζει απόλυτα σε ξανθιές, αλλά επίσης γράφει ωραία σε καστανές και μελαχρινές.

Επίσης, χρυσή σκιά σβησμένη με καφέ είναι μία must επιλογή για το make up look των εορτών που έχει την τιμητική του, ενώ ταιριάζει σε όλες. Συνδυάζεται με κόκκινα χείλη ή με απόχρωση σάπιο μήλο ή ακόμα… για τις πιο τολμηρές χρυσό γκλίτερ!

Smokey Eyes! Άλλη μία επιλογή της εορταστικής αυτής περιόδου που μπορεί να συνδυαστεί εκτός του μαύρου και με άλλες αποχρώσεις σε έντονο ή σε πιο soft αποτέλεσμα.

Τέλος, αγαπημένο make up look είναι το eyeliner!
Μαύρη γραμμή eyeliner (στην άκρη τοποθετείς και 1-2 στρας προαιρετικά), εννοείται ολοκληρώνεις με κόκκινο κλασικό και διαχρονικό κραγιόν. Ο τέλειος συνδυασμός που δε φεύγει ποτέ από τη μόδα!

Ένα είναι σίγουρο ότι με το χαμόγελό σας και τη θετική σας διάθεση, όποια επιλογή κι αν κάνετε, θα ξεχωρίσετε και θα τραβήξετε σίγουρα όλα τα βλέμματα πάνω σας.

Καλές γιορτές, με υγεία αγαπημένες μου Sparkle Women!

You may also like